Dodano: 21.01.2015
Jeżeli jesteś na początku swojej drogi zawodowej – na przykład studiujesz na ostatnim roku lub jesteś świeżo upieczonym magistrem, nie oczekuj zbyt wiele na początek. Pracodawcy bowiem, poza wykształceniem oczekują kluczowego czynnika – doświadczenia. Dlatego też, przeglądając oferty pracy, nie szukaj od razu wysokich stanowisk z dużą odpowiedzialnością. By osiągnąć ten poziom kariery, musisz zdobyć praktyczne umiejętności. Dlatego też na początek warto postawić na przykład na płatny staż – zarówno w ramach programów unijnych czy rządowych typu „Pierwsza praca”, jak i w ramach programów prowadzonych przez firmy prywatne.
Staż będzie dla Ciebie okresem przejściowym, w czasie którego nauczysz się choćby tego, w jaki sposób działają trybiki organizacji, w której zaczynasz karierę. Dodatkowo płatne praktyki czy też staż będą czasem, w którym Ty będziesz sobie mógł odpowiedzieć na pytanie, czy kariera zawodowa, którą chcesz realizować jest Twoim marzeniem – nie tylko w teorii, ale także w praktyce.
Rozwój kluczem do sukcesu
Postawienie na praktyki studenckie czy też absolwenckie, to dobry początek rozwijania swojej kariery zawodowej. Ale to nie wszystko. Kluczem do sukcesu na rynku pracy jest również nieustanny rozwój. Jeśli już wiesz, co chciałbyś w życiu robić albo przynajmniej jesteś w stanie określić branżę, w której chcesz pracować, kolejnym krokiem jest stworzenie planu poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Dodatkowe kursy, szkolenia, ukończenie studiów podyplomowych, czy podniesienie kompetencji językowych na pewno będą dodatkowym argumentem, gdy zaczniesz aplikować na stanowiska o wyższym szczeblu.
Pytanie tylko, które umiejętności rozwijać? Podpowiedzią mogą być dla Ciebie wymagania wyszczególniane w ogłoszeniach o pracy na interesującym Cię stanowisko. Wystarczy zajrzeć na dobry portal pracy i poczytać, a następnie… zacząć działać. Jeśli będziesz wystarczająco cierpliwy i zdeterminowany, już wkrótce ustabilizujesz się na drodze do etatu, o którym śnisz.
Szukaj w dobrych miejscach
Masz odpowiednie wykształcenie. Stale poszerzasz swoje kompetencje. Uczestniczysz w ciekawym programie stażowym. Masz zatem w ręku co najmniej kilka dobrych argumentów, by przekonać potencjalnego pracodawcę do tego, by Ci zaufał i powierzył odpowiedzialne stanowisko. To jednak nie wszystko, co musisz zrobić, by znaleźć zatrudnienie marzeń. Musisz bowiem również wiedzieć jak i gdzie szukać.
Gdzie? Przede wszystkim – w internecie. Portale pracy to miejsce, gdzie znajdziesz najwięcej ogłoszeń – niezależnie od tego, czy interesuje Cię praca dla studenta czy też zatrudnienie na poważnym stanowisku – wyżej w hierarchii firmy. Warto jednak podkreślić, że nie każdy portal jest w stanie zaoferować przydatne funkcjonalności. Warto poszukać miejsc, które np. zapewniają możliwość personalizacji poszukiwania ofert (np. poprzez promowanie tych, które są spójne z Twoim profilem pracowniczym), czy też feedback od potencjalnego pracodawcy – w postaci jednoznacznej odpowiedzi na Twoją ofertę. W polskim internecie bez trudu znajdziesz takie miejsca. Wykorzystując ich potencjał, skrócisz czas oczekiwania na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.
I co dalej?
Jeśli będziesz mieć wystarczająco dużo cierpliwości, uporu, ambicji i determinacji, znalezienie zatrudnienia na stanowisku, które Cię interesuje będzie tylko kwestią czasu.
Pytanie tylko, co zrobić, gdy już je uzyskasz? Odpowiedź jest bardzo prosta: nadal się rozwijać i nadal planować swój rozwój zawodowy. Pierwszy dobry etat wszak jest tylko początkiem drogi do awansu na wyższe stanowiska.
Wykorzystaj narzędzia internetowe. Skorzystaj z nowoczesnego serwisu z ofertami pracy na isivi.pl. To Twój krok do lepszej przyszłości.
Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0
Dodano: 21.02.2019 | Komentarze: 0
Dodano: 13.02.2019 | Komentarze: 0
Dodano: 01.12.2018 | Komentarze: 0
Każdy, kto miał okazję obejrzeć program pokroju Kuchennych Rewolucji Magdy Gessler wie, jak zaniedbywane bywa w większości restauracji i punktów gastronomicznych sprzątanie kuchni. Tymczasem czysta kuchnia to podstawa działania w branży gastronomicznej. Jak powinno przebiegać sprzątanie kuchni w restauracji i jak często należy je wykonywać? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących zachowania czystości w kuchni i restauracji znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.
Dodano: 02.11.2018 | Komentarze: 0