Dodano: 05.10.2018
Skoki spadochronowe wcale nie wymagają specjalnych przygotowań – teraz swoje marzenia można spełnić jeszcze proście, ponieważ wystarczy wybrać skoki spadochronowe w tandemie. Z takiej usługi można skorzystać również na lotniskach w okolicy Warszawy.
Na czym dokładnie polega skok spadochronowy w tandemie? Czy każdy może wziąć w nim udział? Jak przebiega skok krok po kroku? Czy to droga rozrywka?
Skok spadochronowy w tandemie – co to jest?
Pod pojęciem skoków spadochronowych w tandemie znajdują się specjalne skoki spadochronowe odbywające się w dwójkę. Nazywane są one również skokami zapoznawczymi.
W skoku bierze udział pilot tandemu oraz jego pasażer. Pilotem jest na ogół instruktor spadochroniarstwa mający wieloletnie doświadczenie. Z kolei pasażerem może zostać każdy, kto spełni podstawowe wymagania i zdecyduje się na wykonanie kroku w przestworza.
Podczas skoków spadochronowych w tandemie stosuje się specjalne spadochrony przeznaczone do używania przez dwie osoby jednocześnie – są zatem większe od standardowych spadochronów. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa wyposażone są również w spadochron zapasowy i automat spadochronowy. Pasażer z pilotem połączeni są specjalną uprzężą tandemową, która zapewnia pewne trzymanie podczas skoku.
Technika skoków tandemowych została opracowana na przełomie lat 70. oraz 80. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce zaczęto stosować ją dopiero w latach 90. Teraz ze skoków w tandemie można skorzystać na wielu lotniskach w kraju.
Kto może wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie?
Główną zaletą skoków spadochronowych w tandemie jest ich łatwa dostępność. Aby wziąć udział w skoku, nie potrzeba zapisywać się na drogie szkolenia spadochroniarskie, nie trzeba również posiadać badań lekarskich i specjalnej kondycji.
To powoduje, że skoki tandemowe to kapitalny wybór dla każdego, kto chciałby zrobić w swoim życiu coś wyjątkowego – poczuć adrenalinę, pokonać słabości, doładować się pozytywną energią.
Do skoków w tandemie nie ma także przeciwwskazań wiekowych – skaczą zarówno osoby poniżej 18. roku życia (za zgodą rodzica albo opiekuna), jak również seniorzy.
Wśród głównych przeciwwskazań zdrowotnych znajdują się:
Ze skoków nie mogą korzystać również osoby o ciężarze wyższym niż 100-120 kilogramów w zależności od sprzętu używanego podczas skoku tandemowego.
Tandem krok po kroku
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w skoku tandemowym powinny przede wszystkim dokonać rezerwacji – teraz można zrobić to również przez internet, na przykład na stronie skacz.pl.
Przed skokiem uczestnik odbywa krótkie przeszkolenie, podczas którego dowiaduje się, jak należy zachowywać się podczas skoku. Otrzymuje również informacje o jego bezpieczeństwie. Potem dostaje specjalne wyposażenie – gogle i kombinezon, gdy wymaga tego aura.
Skoki spadochronowe w tandemie odbywają się z wysokości 3000 metrów albo 4000 metrów nad ziemią. Wysokość wyskoku wpływa na tak zwany czas swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartej jeszcze czaszy spadochronu. To zdecydowanie najbardziej ekscytujący i emocjonujący moment całego wydarzenia, ponieważ można wtedy poczuć na własnej skórze prędkość 200 kilometrów na godzinę podczas lotu w kierunku ziemi.
W przypadku skoku z wysokości 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to już około 60 sekund.
Po otwarciu spadochronu uczestnicy skoku wolno opadają w kierunku ziemi – to dobra okazja, aby podziwiać widoki z lotu ptaka. Lądowanie przy skoku spadochronowym jest miękkie, więc nie niesie ze sobą ryzyka urazów.
Całe wydarzenie może być też zarejestrowane – wystarczy wybrać opcję filmowania i fotografowania, aby otrzymać niezwykłą pamiątkę po swoim skoku.
Ceny skoków spadochronowych w tandemie
Za skok z 3000 metrów zapłacimy około 500-600 złotych. Za skok z 4000 metrów – około 700 złotych. Rejestracja to wydatek rzędu 200-300 złotych.
Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0
Dodano: 21.02.2019 | Komentarze: 0
Dodano: 13.02.2019 | Komentarze: 0
Dodano: 01.12.2018 | Komentarze: 0
Każdy, kto miał okazję obejrzeć program pokroju Kuchennych Rewolucji Magdy Gessler wie, jak zaniedbywane bywa w większości restauracji i punktów gastronomicznych sprzątanie kuchni. Tymczasem czysta kuchnia to podstawa działania w branży gastronomicznej. Jak powinno przebiegać sprzątanie kuchni w restauracji i jak często należy je wykonywać? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących zachowania czystości w kuchni i restauracji znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.
Dodano: 02.11.2018 | Komentarze: 0