Dodano: 17.12.2014
Lata 80-te spieszą się na "MDM"
Osoby urodzone w latach osiemdziesiątych zyskały komfortową pozycję na mieszkaniowym rynku pierwotnym dzięki wprowadzeniu w życie rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych". Umożliwia on zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach osobom do 35. roku życia - zatem dla części społeczeństwa jest to ostatnia szansa na skorzystanie z ministerialnej pomocy. Tym bardziej, że fundusze zarezerwowane na ten cel są ustalane z wyprzedzeniem i ich przekroczenie jest niemożliwe. Wytyczne opisujące przystąpienie do programu są precyzyjnie określone. Spośród nich należy wymienić te najważniejsze, mówiące, iż by uzyskać prawo do nabycia mieszkania dzięki "MDM", kredytobiorca nie mógł być nigdy właścicielem żadnej nieruchomości mieszkalnej.
W chwili dokonywania transakcji nie może również wynajmować lokalu mieszkaniowego ani do takowego posiadać prawa. Jeśli nabywca kwalifikuje się do programu "MDM", możliwe jest uzyskanie dofinansowanie wkładu własnego dla mieszkań o powierzchni do 75 m2 i domów jednorodzinnych o powierzchni do 100 m2 dla osób samotnych i par, oraz odpowiednio 85 m2 i 110 m2 dla nabywcy wychowującego co najmniej trójkę dzieci. Sama wielkość dofinansowania wkładu własnego będzie wynosiła 10% dla osób bezdzietnych i 15% dla osób wychowujących dzieci od kwoty będącej wynikiem dosyć prostego działania. Aby ją obliczyć, należy powierzchnię kupowanego mieszkania wyrażoną w m2 pomnożyć przez wskaźnik będący kosztem odtworzenia 1 m2, który to ogłaszany jest przez uprawnionego do tego wojewodę. Zmienia się on co 3 miesiące, w czwartym kwartale 2014 roku w Warszawie wynosi 6.583,14 zł.
Czego szukają młodzi warszawiacy?
Jednym z podstawowych kryteriów branych pod uwagę przez potencjalnych nabywców nowych mieszkań, oczywiście oprócz ich ceny, okazuje się lokalizacja. Preferowana jest zielona okolica bogata w parki lub lasy i sprzyjająca uprawianiu wszelakiej rekreacji, takiej jak spacery, bieganie czy jazda na rowerze. Często istotnym czynnikiem jest także obecność placu zabaw dla dzieci. Za dodatkowy walor można uznać bliskość szkoły i innych placówek edukacyjnych oraz konsumenckich, takich jak sklepy lub centra handlowe. Szczególnym atutem pozostaje również komunikacja z centrum miasta - im szybciej można się do niego dostać, tym większą popularnością cieszy się inwestycja.
Świetnym przykładem osiedla znakomicie spełniającego powyższe warunki jest Central Park Ursynów. Ursynów, położony na lewym brzegu Wisły między biznesowym Mokotowem i Śródmieściem, jest bardzo częstym wyborem młodych ludzi. Według planów dewelopera ma tu powstać 2400 mieszkań zlokalizowanych w 24 budynkach na powierzchni 10 hektarów. Do końca 2015 roku zrealizowana zostanie pierwsza część ogromnej inwestycji w centrum Ursynowa, w ramach której oddane do użytku mieszkańców zostaną 2 budynki oferujące 460 mieszkań. Co ważne, Central Park Ursynów spełnia nie tylko oczekiwania młodych ludzi, ale też warunki koniecznie do zakupu mieszkania w programie "Mieszkanie dla Młodych".
Portal wawa.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Dodano: 11.03.2019 | Komentarze: 0
Dodano: 21.02.2019 | Komentarze: 0
Dodano: 13.02.2019 | Komentarze: 0
Dodano: 01.12.2018 | Komentarze: 0
Każdy, kto miał okazję obejrzeć program pokroju Kuchennych Rewolucji Magdy Gessler wie, jak zaniedbywane bywa w większości restauracji i punktów gastronomicznych sprzątanie kuchni. Tymczasem czysta kuchnia to podstawa działania w branży gastronomicznej. Jak powinno przebiegać sprzątanie kuchni w restauracji i jak często należy je wykonywać? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących zachowania czystości w kuchni i restauracji znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.
Dodano: 02.11.2018 | Komentarze: 0